Dzisiejszy dzień to świętowanie w Matematyce Indywidualnie. Nasi uczniowie osiągnęli świetne wyniki na Egzaminie Ósmoklasisty.     Wszyscy mają powyżej 90%. Gratulujemy Wam. Ciężko pracowaliście przez cały rok i jak widać opłacało się, bo wyniki są wspaniałe.

 

A co możemy powiedzieć o tegorocznym egzaminie?

Z podanych przez CKE danych wynika, że różnice pomiędzy tegorocznym i zeszłorocznym egzaminem są niewielkie. Średnia liczba zdobytych punktów z matematyki w tym roku – 46%, a w roku 2019 – 45%.

Analizując rozkład tegorocznych wyników możemy powiedzieć, że

  1. Egzaminy były trudne dla uczniów, ale nie trudniejsze niż w zeszłym roku. Podobnie jak w  roku 2019 większa część wyników procentowych plasuje się po lewej stronie wykresu (tj. tam gdzie mamy niższe wyniki)
  2. Dominanta egzaminów (tj. najwięcej uczniów uzyskało ten wynik) to 23%; w roku 2019 było to 17%
  3. Mediana egzaminów (tj. liczba, która dzieli zdających na pół), to 43% (czyli połowa uczniów uzyskała wynik nie wyższy niż 43%); w roku 2019 było to 40%

Należy tutaj również wspomnieć o  strukturze egzaminu tj. 50% wszystkich punktów, które może zdobyć uczeń, to punkty z zadań zamkniętych (testowych) i 50% z zadań otwartych (wymagane jest przedstawienie pełnego rozwiązania).