POPRAWKI
TAGS: KorepetycjePoprawki

Jeżeli będziesz miał/miała egzamin poprawkowy, nie martw się. Możemy wspólnie dobrze przygotować się do niego.

Egzamin poprawkowy z matematyki odbywa się w ostatnim tygodniu sierpnia i składa się z części pisemnej oraz ustnej.
Podobnie egzamin poprawkowy z matury podstawowej z matematyki odbywa się w ostatnim tygodniu sierpnia i polega na rozwiązaniu arkusza maturalnego.

Jest to czas bardzo dużego stresu dla ucznia i jego rodzica.

Do egzaminu najlepiej przygotowywać się pod kierunkiem doświadczonego nauczyciela, który zna specyfikę egzaminu, przeprowadzał lub sprawdzał takie egzaminy i nauczy Cię nie tylko matematyki, ale też technik postępowania w sytuacji tzw „egzaminacyjnego paraliżu umysłu”.

Jeżeli będziesz miał/miała poprawkę to zacznij naukę już w pierwszym tygodniu lipca. Czas i systematyczność to recepta na ograniczenie destrukcyjnego zdenerwowania i nauczenie się podstaw niezbędnych do zdania egzaminu.

Z doświadczenia wiem, że pomoc nauczyciela to co najmniej 30 godzin korepetycji jeżeli chodzi o egzamin poprawkowy z matematyki. Jeżeli natomiast mówimy o poprawianiu matury, to tutaj liczbę godzin mogę określić dopiero po pierwszym spotkaniu z uczniem.
Do tego należy dodać godziny pracy samodzielnej ucznia w domu. Tylko wtedy możesz dobrze przygotować się do egzaminu.

Ważne jest też odpowiednie zaplanowanie przygotowań. Nieefektywne są wielogodzinne korepetycje skumulowane w krótkim czasie.

Jeżeli masz pytania lub uwagi, skontaktuj się ze mną za pomocą poniższego formularza.


    *Zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do wysłania wiadomości.